B0503-1W-2K5V-6503S
B0503-1W-2K5V-6503S
Производительcoileasy
Партномер производителяB0503-1W-2K5V-6503S
ОписаниеPower Modules coileasy B0503-1W-2K5V-6503S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | coileasy |
| Вес | 6.1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 1W |
| Features | Short Circuit Protection;Over Temperature Protection;Over Current Protection |
| Conversion Efficiency | 76.9% |
| Ripple | 76.8mVp-p |
| Supply Current (Iq) | 3mA |
| Vin | 5V |
| Vout | 3.3V |
| Iout | 340mA |
| No-Load Input Current | 3mA |
