B1209-2W-2K5V-6793RE
B1209-2W-2K5V-6793RE
Производительcoileasy
Партномер производителяB1209-2W-2K5V-6793RE
ОписаниеPower Modules coileasy B1209-2W-2K5V-6793RE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | coileasy |
| Вес | 9.6 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 2W |
| Features | Short Circuit Protection;Under Voltage Protection;Over Temperature Protection |
| Conversion Efficiency | 89.7% |
| Ripple | 59.8mVp-p |
| Frequency - Switching | 240kHz |
| Supply Current (Iq) | 5mA |
| Vin | 12V |
| Vout | 9V |
| Iout | 240mA |
| No-Load Input Current | 5mA |
