F1212XT-2WR3
F1212XT-2WR3
ПроизводительEVISUN
Партномер производителяF1212XT-2WR3
ОписаниеPower Modules EVISUN F1212XT-2WR3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | EVISUN |
| Вес | 1.973 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Output Power | 2W |
| Number of Outputs | 1 |
| Features | Short Circuit Protection |
| Conversion Efficiency | 84% |
| Ripple | 50mVp-p |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Supply Current (Iq) | 8mA |
| Capacitive Load(Max) | 560uF |
| Vin | 10.8V~13.2V |
| Vout | 12V |
| Iout | 167mA |
| No-Load Input Current | 8mA |
