GN74HC595T16
GN74HC595T16
ПроизводительGN Semic
Партномер производителяGN74HC595T16
ОписаниеLogic GN Semic GN74HC595T16
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | ВЧ переключатели |
| Производитель | GN Semic |
| Вес | 0.097 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Type | Tri-State |
| Number of Elements | 1 |
| Clock Frequency | 30MHz |
| Function | Serial-to-Parallel |
| Series | 74HC |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Propagation Delay | 15ns@6V,50pF |
