SP4523
SP4523
ПроизводительTPOWER
Партномер производителяSP4523
ОписаниеPower Management (PMIC) TPOWER SP4523
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TPOWER |
| Вес | 0.149 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 25uA |
| Operating Voltage | 4.6V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V;4.35V |
| The Chip Type | Charging IC;Protection IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| End-Off Voltage | 2.9V |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Support |
