IP2332
IP2332
ПроизводительINJOINIC
Партномер производителяIP2332
ОписаниеPower Management (PMIC) INJOINIC IP2332
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | INJOINIC |
| Вес | 0.21 |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | LiFePO4 Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2.4A |
