LR5108B-T
LR5108B-T
ПроизводительLR
Партномер производителяLR5108B-T
ОписаниеPower Management (PMIC) LR LR5108B-T
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | LR |
| Вес | 0.046 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 3uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 847mA |
| 0V Battery Charge | Support |
