TLP521-1GB(KTP)
TLP521-1GB(KTP)
ПроизводительKTP
Партномер производителяTLP521-1GB(KTP)
ОписаниеOptoisolators KTP TLP521-1GB(KTP)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Транзисторные, фотоэлектрические выходные оптоизоляторы |
| Производитель | KTP |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 50mA |
| Isolation Voltage(Vrms) | 2.5kV |
| load type | Phototransistor |
| Reverse Voltage | 5V |
| Load Voltage | 55V |
| Rise Time | 2us |
| Fall Time | 3us |
| Pd- Power Dissipation | 250mW |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 400mV@8mA,2.4mA |
| Forward Current(If) | 70mA |
| Current transfer ratio | 100%;600% |
