MCW03-05D05
MCW03-05D05
ПроизводительYLPTEC
Партномер производителяMCW03-05D05
ОписаниеPower Modules YLPTEC MCW03-05D05
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | YLPTEC |
| Вес | 5.448 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 3W |
| Number of Outputs | 2 |
| Features | Short Circuit Protection |
| Conversion Efficiency | 72% |
| Ripple | 100mVp-p |
| Isolation Voltage(Vrms) | 1.5kV |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Supply Current (Iq) | 40mA |
| Capacitive Load(Max) | 1000uF |
| Vin | 4.5V~9V |
| Vout | ±5V |
| Iout | 300mA |
| No-Load Input Current | 40mA |
