MT7613BEN/B
MT7613BEN/B
ПроизводительMTK
Партномер производителяMT7613BEN/B
ОписаниеRF and Wireless MTK MT7613BEN/B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | ИС радиочастотных приемопередатчиков |
| Производитель | MTK |
| Вес | 1.061 |
| Operating Temperature | -10℃~+70℃ |
| Output Power | 19.5dBm |
| Type | transceiver |
| Interface | UART |
| Interface Type | UART |
| Data Rate | 600Mbps |
| Applications | WiFi |
| Features | Supports FEC function |
| Frequency range | 5.15GHz~5.925GHz |
| Sensitivity | -93.5dBm |
| Typical Application Frequency | 5GHz |
| Voltage - Supply | 2.97V~3.63V |
