LHA5115SGQL
LHA5115SGQL
ПроизводительLegendsemi
Партномер производителяLHA5115SGQL
ОписаниеData Acquisition Legendsemi LHA5115SGQL
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | Legendsemi |
| Вес | 0.4 |
| Number of Channels | 8 |
| Quiescent Current (Iq) | 8.4mA |
| Interface | SPI |
| differential input | Yes |
| Data Rate | 2.5Hz;125kHz |
| Clock Frequency | 8MHz;8MHz~8.192MHz |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Temperature range | -40℃~+105℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in;External |
| Resolution(Bits) | 24 |
| ADC architecture | Sigma-Delta |
| Voltage Reference | Built-in |
| Voltage Reference Drift | 3ppm/℃ |
| S/N Ratio | 85dB |
| Full-Scale Range(FSR) | 10V |
| Temperature Sensors | Built-in |
