GR3102E
GR3102E
ПроизводительGRAIN SEMICONDUCTOR
Партномер производителяGR3102E
ОписаниеPower Management (PMIC) GRAIN SEMICONDUCTOR GR3102E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | GRAIN SEMICONDUCTOR |
| Вес | 0.159 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Quiescent Current | 90uA |
| Operating Voltage | 4.5V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC;Protection IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| End-Off Voltage | 2.8V |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 420mA |
