WB6058B
WB6058B
Производительwaferbest
Партномер производителяWB6058B
ОписаниеPower Management (PMIC) waferbest WB6058B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | waferbest |
| Вес | 0.168 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 1.5uA |
| Operating Voltage | 4.5V~7V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
