PB5100
PB5100
ПроизводительPST
Партномер производителяPB5100
ОписаниеPower Management (PMIC) PST PB5100
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PST |
| Вес | 0.857 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 40uA |
| Interface | I2C |
| Operating Voltage | 6V~55V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Protection IC;Balancing IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 4~10 |
| End-Off Voltage | 2.8V |
| Battery Temperature Detection | Support |
| 0V Battery Charge | Support |
