EA402142T6R
EA402142T6R
ПроизводительEveranalog IC design
Партномер производителяEA402142T6R
ОписаниеPower Management (PMIC) Everanalog IC design EA402142T6R
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Everanalog IC design |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 75uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
