HE4056H
HE4056H
ПроизводительHEERMICR
Партномер производителяHE4056H
ОписаниеPower Management (PMIC) HEERMICR HE4056H
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HEERMICR |
| Вес | 0.167 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 4.5V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V;4.35V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
