LR4056M-E(16V 1A)
LR4056M-E(16V 1A)
ПроизводительLR
Партномер производителяLR4056M-E(16V 1A)
ОписаниеPower Management (PMIC) LR LR4056M-E(16V 1A)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | LR |
| Вес | 0.176 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 3uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Support |
