FBC4056YESOP8G/TR
FBC4056YESOP8G/TR
ПроизводительFull-Way
Партномер производителяFBC4056YESOP8G/TR
ОписаниеPower Management (PMIC) Full-Way FBC4056YESOP8G/TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Full-Way |
| Вес | 0.162 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 4.5V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Not supported |
