FLD6206-3.3YSOT233G/TR
FLD6206-3.3YSOT233G/TR
ПроизводительFull-Way
Партномер производителяFLD6206-3.3YSOT233G/TR
ОписаниеPower Management (PMIC) Full-Way FLD6206-3.3YSOT233G/TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Full-Way |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -25℃~+80℃ |
| Output Current | 300mA |
| Quiescent Current | 3uA |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 6.5V |
| Features | Over Current Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 3uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 40dB@(1kHz) |
| Output Voltage | 3.3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 160mV@(50mA) |
