GM1202ACPZ-R7
GM1202ACPZ-R7
ПроизводительGONGMOSEMI
Партномер производителяGM1202ACPZ-R7
ОписаниеPower Management (PMIC) GONGMOSEMI GM1202ACPZ-R7
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | GONGMOSEMI |
| Вес | 0.162 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Output Current | 200mA |
| Quiescent Current | 1.1mA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 20V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;PG Pin;Enable |
| Standby Current | 1.1mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB@(1MHz) |
| Noise | 2.3uVrms |
| Output Voltage | 1V~15V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 140mV@(200mA) |
