GM12043AHZ-RL
GM12043AHZ-RL
ПроизводительGONGMOSEMI
Партномер производителяGM12043AHZ-RL
ОписаниеPower Management (PMIC) GONGMOSEMI GM12043AHZ-RL
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | GONGMOSEMI |
| Вес | 2.029 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 1.5A |
| Quiescent Current | 1mA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 20V |
| Features | Over Current Protection;Thermal Shutdown;Under Voltage Lockout;Enable |
| Standby Current | 1mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 58dB@(100kHz) |
| Noise | 20uVrms |
| Output Voltage | 1.21V~20V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 160mV@(1.5A) |
