LHA7668B-4SFTG
LHA7668B-4SFTG
ПроизводительLegendsemi
Партномер производителяLHA7668B-4SFTG
ОписаниеData Acquisition Legendsemi LHA7668B-4SFTG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | Legendsemi |
| Вес | 0.609 |
| Number of Channels | 4 |
| Quiescent Current (Iq) | 183uA |
| Interface | SPI |
| differential input | Yes |
| Data Rate | 38.4kHz |
| Clock Frequency | 1.2288MHz |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
| Temperature range | -40℃~+125℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in |
| Resolution(Bits) | 24 |
| ADC architecture | Sigma-Delta |
| Voltage Reference | Built-in |
| Voltage Reference Drift | 10ppm/℃ |
| Full-Scale Range(FSR) | 2.5V |
| Programmable Gain | Support |
| Temperature Sensors | Built-in |
