PCA9534ARGTR
PCA9534ARGTR
ПроизводительTI
Партномер производителяPCA9534ARGTR
ОписаниеInterface TI PCA9534ARGTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Расширители ввода/вывода |
| Производитель | TI |
| Вес | 0.14 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Output Type | Push-Pull |
| Interface | I2C;SMBus |
| Number of I/O | 8 |
| Clock Frequency | 400kHz |
| Interrupt Output | Interrupt Output |
| Voltage - Supply | 2.3V~5.5V |
| Output Logic Level - Low | 700mV |
| Output Logic Level - High | 4V |
| Current - Output High(IOH) | 10mA |
| Current - Output Low(IOL) | 25mA |
| Number of Supporting Devices | 8 |
