XCP82C55AZ
XCP82C55AZ
ПроизводительXBLW
Партномер производителяXCP82C55AZ
ОписаниеInterface XBLW XCP82C55AZ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Расширители ввода/вывода |
| Производитель | XBLW |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 20uA |
| Output Type | - |
| Interface | Parallel |
| Number of I/O | 24 |
| Clock Frequency | 5MHz |
| Interrupt Output | Interrupt Output |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Output Logic Level - Low | 400mV |
| Output Logic Level - High | 3V |
| Current - Output High(IOH) | - |
| Current - Output Low(IOL) | 2.5mA |
| Number of Supporting Devices | - |
