CD74HCT259M
CD74HCT259M
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защелки |
| Производитель | TI |
| Вес | 0.1 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Output Type | - |
| Series | 74HCT |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Logic Type | Addressable Latch |
| Propagation Delay | 16ns |
| Current - Output High(IOH) | 4mA |
| Current - Output Low(IOL) | 4mA |
