SN74ALS990N
SN74ALS990N
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защелки |
| Производитель | TI |
| Вес | 2.36 |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Series | 74ALS |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Logic Type | D Latch |
| Propagation Delay | 24ns |
| Current - Output High(IOH) | 2.6mA |
| Current - Output Low(IOL) | 24mA |
| Setup Time | 10ns |
| Hold Time | 5ns |
