JTD1088
JTD1088
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD1088
ОписаниеPower Management (PMIC) JTD JTD1088
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.045 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 8uA |
| Operating Voltage | 4.4V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 500mA |
| 0V Battery Charge | Support |
