JTD4056
JTD4056
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD4056
ОписаниеPower Management (PMIC) JTD JTD4056
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.166 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | - |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
