GT74LVC1G27S6
GT74LVC1G27S6
ПроизводительGTIC
Партномер производителяGT74LVC1G27S6
ОписаниеLogic GTIC GT74LVC1G27S6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Модули приемопередатчиков IrDA |
| Производитель | GTIC |
| Вес | 0.033 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1;3 |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Logic Type | NOR Gate |
| Logic Family | 74LVC |
| Propagation Delay | 5.4ns@3.3V,50pF |
| Input Logic Level - Low | 700mV;800mV |
| Input Logic Level - High | 1.7V;2V |
| Output Logic Level - Low | 450mV;300mV;550mV |
| Output Logic Level - High | 1.2V;1.9V;2.3V;3.8V |
| Current - Output High(IOH) | 32mA |
| Current - Output Low(IOL) | 32mA |
| Quiescent Current(Iq) | 10uA |
