NSG21531DP
NSG21531DP
ПроизводительWXNSIC
Партномер производителяNSG21531DP
ОписаниеMotor Driver ICs WXNSIC NSG21531DP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | WXNSIC |
| Вес | 0.797 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 60ns |
| Fall Time | 50ns |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Peak Output Current(sink) | 1.5A |
| Peak Output Current(source) | 1.2A |
| Quiescent Current(Iq) | 300uA |
| Input Voltage (Vin) | 12.5V~15.6V |
