HDGC10175-6PWB
HDGC10175-6PWB
ПроизводительHDGC
Партномер производителяHDGC10175-6PWB
ОписаниеConnectors HDGC HDGC10175-6PWB
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | HDGC |
| Вес | 0.354 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 1.75mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 6P |
| Locking Feature | Front insertion and back flip type |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 500mA |
