FC38-15N1-AHC
FC38-15N1-AHC
ПроизводительSTWXE
Партномер производителяFC38-15N1-AHC
ОписаниеConnectors STWXE FC38-15N1-AHC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | STWXE |
| Вес | 0.815 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 5.05mm |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Number of Contacts | 15P |
| Locking Feature | Non-Latching |
| Contact Type | Single-side Contact/Vertical |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 1A |
