TMI4056E
TMI4056E
ПроизводительTMI
Партномер производителяTMI4056E
ОписаниеPower Management (PMIC) TMI TMI4056E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TMI |
| Вес | 0.185 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 3.9V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Not supported |
