RY4056AP8
RY4056AP8
ПроизводительRYCHIP Semiconductor Inc.
Партномер производителяRY4056AP8
ОписаниеPower Management (PMIC) RYCHIP Semiconductor Inc. RY4056AP8
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | RYCHIP Semiconductor Inc. |
| Вес | 0.199 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 200uA |
| Operating Voltage | 4.25V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Not supported |
