JTD4057
JTD4057
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD4057
ОписаниеPower Management (PMIC) JTD JTD4057
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.044 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 30uA |
| Operating Voltage | -6.5V~9V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 600mA |
