JTD4054
JTD4054
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD4054
ОписаниеPower Management (PMIC) JTD JTD4054
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.041 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 5nA |
| Operating Voltage | 4.5V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 500mA |
