LY6806-BN420
LY6806-BN420
ПроизводительLingyang Micro
Партномер производителяLY6806-BN420
ОписаниеPower Management (PMIC) Lingyang Micro LY6806-BN420
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Lingyang Micro |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -25℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 90uA |
| Operating Voltage | 4.6V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC;Protection IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| End-Off Voltage | 2.9V |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2A |
| 0V Battery Charge | Support |
