HX6048-NGA
HX6048-NGA
ПроизводительHEXIN
Партномер производителяHX6048-NGA
ОписаниеPower Management (PMIC) HEXIN HX6048-NGA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HEXIN |
| Вес | 0.184 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 400uA |
| Operating Voltage | 9V~13.5V |
| Charging Saturation Voltage | 8.4V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 900mA |
| 0V Battery Charge | Not supported |
