LP4069PQVF
LP4069PQVF
ПроизводительLOWPOWER
Партномер производителяLP4069PQVF
ОписаниеPower Management (PMIC) LOWPOWER LP4069PQVF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | LOWPOWER |
| Вес | 0.037 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 160uA |
| Operating Voltage | 4.5V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 1A |
