LP28053ASPF
LP28053ASPF
ПроизводительLOWPOWER
Партномер производителяLP28053ASPF
ОписаниеPower Management (PMIC) LOWPOWER LP28053ASPF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | LOWPOWER |
| Вес | 0.151 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 4.4V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
