NSG1040
NSG1040
ПроизводительWXNSIC
Партномер производителяNSG1040
ОписаниеMotor Driver ICs WXNSIC NSG1040
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | WXNSIC |
| Вес | 0.14 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET |
| Rise Time | 30ns |
| Fall Time | 30ns |
| Propagation Delay tpHL | 120ns |
| Driven Configuration | Full-Bridge |
| Peak Output Current(sink) | 1.5A |
| Propagation Delay tpLH | 150ns |
| Peak Output Current(source) | 1.2A |
| Quiescent Current(Iq) | 500uA |
| Input Voltage (Vin) | 5V~20V |
