DX2786-5V
DX2786-5V
ПроизводительDersem
Партномер производителяDX2786-5V
ОписаниеPower Management (PMIC) Dersem DX2786-5V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Dersem |
| Вес | 0.178 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 100mA |
| Quiescent Current | 1.4mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Voltage | 305V |
| Features | Short Circuit Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 1.4mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60dB@(60kHz) |
| Output Voltage | 4.9V~5.1V |
| Output Configuration | Positive |
