MC7805BDTRKG-GK
MC7805BDTRKG-GK
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителяMC7805BDTRKG-GK
ОписаниеPower Management (PMIC) GOODWORK MC7805BDTRKG-GK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.455 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 8mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 35V |
| Features | Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 8mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60dB@(120Hz) |
| Noise | 40uV |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 2V@(1A) |
