MG6228T3B-50
MG6228T3B-50
ПроизводительMegain
Партномер производителяMG6228T3B-50
ОписаниеPower Management (PMIC) Megain MG6228T3B-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Megain |
| Вес | 0.045 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 500mA |
| Quiescent Current | 500nA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 6V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;Enable |
| Standby Current | 500nA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75dB@(1kHz) |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 660mV@(500mA) |
