ETA5041V0NS2F
ETA5041V0NS2F
Производительetasolution
Партномер производителяETA5041V0NS2F
ОписаниеPower Management (PMIC) etasolution ETA5041V0NS2F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | etasolution |
| Вес | 0.061 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 300mA |
| Quiescent Current | 2.5uA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 45V |
| Features | Short Circuit Protection;Under Voltage Lockout;Thermal Shutdown |
| Standby Current | 2.5uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB |
| Noise | - |
| Output Voltage | 1.2V~12V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 540mV@(100mA) |
