IBSP3030ADJMS10R00
IBSP3030ADJMS10R00
ПроизводительInbisen
Партномер производителяIBSP3030ADJMS10R00
ОписаниеPower Management (PMIC) Inbisen IBSP3030ADJMS10R00
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Inbisen |
| Вес | 0.079 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Ta) |
| Output Current | 200mA |
| Quiescent Current | 3.2mA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 20V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;PG Pin |
| Standby Current | 3.2mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120dB@(100Hz) |
| Noise | 1.6uVrms |
| Output Voltage | 500mV~16V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 350mV@(200mA) |
