L7915CV-DG-CN
L7915CV-DG-CN
ПроизводительChipNobo
Партномер производителяL7915CV-DG-CN
ОписаниеPower Management (PMIC) ChipNobo L7915CV-DG-CN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | ChipNobo |
| Вес | 2.616 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Quiescent Current | 6mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 30V |
| Features | Over Current Protection;Thermal Shutdown;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 6mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60dB@(120Hz) |
| Noise | 250uV |
| Output Voltage | 15V |
| Output Configuration | Negative |
| Voltage Dropout | 2V@(1A) |
