MG6226T3B-30
MG6226T3B-30
ПроизводительMegain
Партномер производителяMG6226T3B-30
ОписаниеPower Management (PMIC) Megain MG6226T3B-30
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Megain |
| Вес | 0.043 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 300mA |
| Quiescent Current | 500nA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Over Temperature Protection;Over Current Protection |
| Standby Current | 500nA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 45dB@(1KHz) |
| Output Voltage | 3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 150mV@(100mA) |
