LW8218A23E
LW8218A23E
ПроизводительLewa Micro
Партномер производителяLW8218A23E
ОписаниеPower Management (PMIC) Lewa Micro LW8218A23E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Lewa Micro |
| Вес | 0.043 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 28uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 7V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;Short Circuit Protection;Reverse Polarity Protection;Enable |
| Standby Current | 28uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 78dB |
| Noise | - |
| Output Voltage | 1.8V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 310mV@(1000mA) |
