662K-GK
662K-GK
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителя662K-GK
ОписаниеPower Management (PMIC) GOODWORK 662K-GK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.032 |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Output Current | 200mA |
| Quiescent Current | 6uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 6.5V |
| Features | Over Current Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 6uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | - |
| Noise | - |
| Output Voltage | 3.3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 31mV@(10mA) |
